Puszyste i miękkie skóry owcze mają swoje miejsce w domach już od setek lat. Naturalny materiał i łatwa konserwacja to cechy, których nie można przecenić. Jak można je wykorzystać w swoim domu?
Owcze skóry do każdego wnętrza
Owcze skóry to dodatek do wnętrz, który nada każdemu pomieszczeniu domowego i luksusowego charakteru. Świetnie prezentują się w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy skandynawskim. W przyjemny i nienachalny sposób ocieplą również pomieszczenia zdominowane przez styl industrialny.
Skóry owcze to jednak znacznie więcej niż tylko kolejny, co prawda ładny, ale bezużyteczny dodatek do wystroju wnętrz. Są przyjemne w dotyku, odpowiednie dla alergików i mają świetne właściwości termoregulacyjne. Narzuta z owczej skóry zapewni ciepło zimą podczas siedzenia przy kominku lub czytania książki w ulubionym fotelu. Latem natomiast zapewni przyjemny komfort bez uczucia pocenia się. A z pewnością nie ma nic przyjemniejszego o poranku, niż zatopienie bosych stóp w dywaniku z owczej skóry.
Możliwości skór owczych nie kończą się na ich zastosowaniu we wnętrzach. Są nieodzownym elementem drewnianych ławek na tarasie czy twardych krzeseł w altanie. Trzeba je tylko chronić przed warunkami atmosferycznymi - nie zostawiajmy ich na zewnątrz, jeśli ma padać.
W sam raz do restauracji i kawiarni
Owcze skóry są doskonałym wyborem do przytulnej restauracji lub kawiarni. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Zapewnią klientom wygodę i komfort termiczny przez cały rok. Ponadto dodają ciepłego akcentu i poczucia "ogniska domowego". I to nie tylko w przypadku stylu rustykalnego lub wiejskiego.
Produkty, które zwierzęta domowe pokochają
Jeśli masz w domu zwierzęta, upewnij się, że nie wdadzą się w wojnę o owczą skórę. Naturalny zwierzęcy zapach przyciąga zarówno psy, jak i koty, a komfort, jaki wełna zapewnia, sprawi, że zwierzęta szybko je polubią. Docenisz więc legowisko z owczej skóry, które w zabawny sposób rozwiąże problem rywalizacji. Dodatkowo wygląda bardzo estetycznie i elegancko.
A co z zanieczyszczeniem i konserwacją?
Naiwnością byłoby sądzić, że skóry owcze nigdy się nie zabrudzą. Jednak w porównaniu z innymi powszechnie używanymi materiałami domowymi, skóra owcza dłużej zachowa się w stanie nie zabrudzonym. Zawdzięcza to swoim doskonałym właściwościom samoczyszczącym. Jest ona pokryta naturalną lanoliną, dzięki czemu nie wychwytuje tak bardzo brudu i kurzu. Wystarczy potrząsnąć nią raz na jakiś czas, by wyglądała jak nowa. W przypadku większych zabrudzeń można ją po prostu wyczyścić ciepłą wodą lub oddać do pralni chemicznej.
https://www.koze.pl/ovcia-kozusina-biela/
https://www.koze.pl/ovcia-kozusina-bezova/
https://www.koze.pl/ovcia-kozusina-siva/
https://www.koze.pl/ovcia-kozusina-tmavo-hneda/